To, že byl zahájen prodej chytrých telefonů Nokia 5.1 Plus a Nokia 6.1 Plus v Indii již jistě víte. Přestože se zdá, že společnost Nokia se rozhodla s těmito telefony v současné době zaměřit spíše na indický trh, vypadá to, že ani Evropa nebude ochuzena.

Nedávné zprávy totiž uvádějí, že na webových stránkách společnosti Nokia v několika evropských zemích se již objevuje chytrý telefon Nokia 5.1 Plus. Mezi tyto země patří Rakousko, Bulharsko, Česká republika, Řecko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Ukrajina.

Nokia 5.1 Plus

Nokia 5.1 Plus

V současné době neexistuje žádná aktivní možnost předobjednávky pro tento smartphone v Evropě, ale uživatelé se mohou zaregistrovat k aktualizacím. Indická verze Nokia 5.1 Plus přichází s vrchním zářezem, který byl popularizován společností iPhone X minulý rok. Zatím přináší spíše smíšené reakce. Uvidíme s čím přijde evropská verze.

Specifikace

Displej má úhlopříčku 5,86 palců s HD + rozlišením a poměrem stran 19:9. Chytrý telefon je vybaven čipem Helio P60 s 3 GB RAM a 32 GB vnitřní pamětí. Co se týče fotoaparátu, tak je to trochu slabší pokud bereme v úvahu model 6.1. Nokia 5.1 Plus přichází s 13 MP + 5 MP hlavním zadním fotoaparátem a 8 MP selfie kamerkou. Dále počítejte s kapacitou baterie 3060 mAh, která podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0. Vše poběží na systému Android 8.1 One.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.