To, že byl zahájen prodej chytrých telefonů Nokia 5.1 Plus a Nokia 6.1 Plus v Indii již jistě víte. Přestože se zdá, že společnost Nokia se rozhodla s těmito telefony v současné době zaměřit spíše na indický trh, vypadá to, že ani Evropa nebude ochuzena.

Nedávné zprávy totiž uvádějí, že na webových stránkách společnosti Nokia v několika evropských zemích se již objevuje chytrý telefon Nokia 5.1 Plus. Mezi tyto země patří Rakousko, Bulharsko, Česká republika, Řecko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Ukrajina.

Nokia 5.1 Plus

Nokia 5.1 Plus

V současné době neexistuje žádná aktivní možnost předobjednávky pro tento smartphone v Evropě, ale uživatelé se mohou zaregistrovat k aktualizacím. Indická verze Nokia 5.1 Plus přichází s vrchním zářezem, který byl popularizován společností iPhone X minulý rok. Zatím přináší spíše smíšené reakce. Uvidíme s čím přijde evropská verze.

Specifikace

Displej má úhlopříčku 5,86 palců s HD + rozlišením a poměrem stran 19:9. Chytrý telefon je vybaven čipem Helio P60 s 3 GB RAM a 32 GB vnitřní pamětí. Co se týče fotoaparátu, tak je to trochu slabší pokud bereme v úvahu model 6.1. Nokia 5.1 Plus přichází s 13 MP + 5 MP hlavním zadním fotoaparátem a 8 MP selfie kamerkou. Dále počítejte s kapacitou baterie 3060 mAh, která podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0. Vše poběží na systému Android 8.1 One.