Společnost Xiaomi by měla doslova za pár dnů uvést svou novou značku Pocophone, jejímž prvním zástupcem bude Xiaomi Pocophone F1. Tato značka je sice orientována především na indický trh, ale podle všeho by se měla objevit i na dalších trzích, a to hlavně ve východní Evropě.

Dokonce jsme měli možnost vidět i krátké „hands on“ video a díky tomu, že telefon byl zalistován na stránkách jednoho rumunského e-shopu, známe i některé z parametrů.

Dnes tu máme výpis z Geekbench, který ukazuje, že Pocophone F1 bude mít velkou 8 GB RAM paměť. Ovšem tato testovaná verze přístroje je ta vyšší, protože před nedávnem prošel testy Geekbench i Pocophone F1 s 6 GB RAM. Obě verze přístroje dosáhly naprosto srovnatelných a velmi slušných výsledků jako telefony s procesorem Snapdragon 845.

K dalším parametrům, které jsou už v podstatě veřejným tajemstvím patří 5,99 palcový displej s FullHD+ rozlišením, duální kamera se snímači 12 MPix a 5 MPix, přední 20 MPix kamera, baterie s kapacitou 4000 mAh, 3,5 mm audio jack, USB-C, Bluetooth 5.0 a LTE v pásmech 1/3/7/8/20/38/40. Dodejme ještě, že oficiální uvedení by mělo proběhnout 22. srpna/augusta v Indii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.