Nová řada Huawei Mate 20 by měla zažít svůj debut až v říjnu/októbri, to však nebrání tomu, aby na síť unikaly informace ať už pravdivé nebo i ty, které prostě nelze nijak ověřit. Dnes tu máme čerstvé info o Huawei Mate 20 Lite, a to patří k těm, kterým se věřit dá.

Z prvního snímku je zřejmé, že 3750 mAh kapacita baterie bude pro tento model dostatečná, protože jde o o odlehčenou verzi. Navíc jako procesor bude použit Kirin 710 a také Android 8.1 s nadstavbou EMUI 8.2 by měl být dobře optimalizován.

Další snímek zas prozrazuje některé z detailů o fotoaparátech a jejich funkcích. I zde najdeme podporu AI, rozpoznávání scény a funkce pro nastavení barev a zvýšení kontrastu.

Mezi funkcemi kamery nebude chybět ani HDR Pro, která může být využita pro vylepšení snímků a lepší prokreslení detailů. To vše ve spojení s AI. Dodejme ještě hlavní duální kameru bude tvořit primární 20 Mpix snímač s clonou f/1.8 a sekundární snímač bude mít rozlišení 2 MPix. Kamera bude podporovat pomalé snímání videa.

Specialitkou pak budou Qmoji, tedy speciální emoji od Huawei, která dokáží napodobit výraz a dokonce i hlas uživatele.

Huawei Mate 20 Lite by měl být nabízen v barvách černé, zlaté a modré a cena by se měla údajně pohybovat kolem 400 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.