Společnost Xiaomi byla mezi prvními, která přišla s bezrámečkovým designem chytrých telefonů. Reprezentuje ji řada Mi Mix. Ale jak to bývá, konkurence se rychle učí. Pokud společnost Xiaomi nepřijde s něčím novým a lepším, někdo jiný ji „převálcuje“. Nyní řadě Mi Mix vážně konkuruje líbivým designem například Oppo Find X nebo Vivo Nex. Zdá se však, že je na cestě smartphone Xiaomi Mi Mix 3 a ten se bude snažit udržet si dobrou pozici.

Díky dostupným obrázkům Xiaomi Mi Mix 3 můžeme vidět, kam míří úsilí vývojářů společnosti. Vypadá to na bezrámečkový design s poměrem displeje k tělu víc jak 90%, což znamená, že vrchní i spodní rámeček bude opravdu minimální. Tato vymoženost má zřejmě dost podstatný vliv na cenu. Bude se jednat o dražší kousek. Tento chytrý telefon by se měl prodávat za zhruba 550 dolarů.

Specifikace Xiaomi Mi Mix 3

Dostupné informace ukazují na to, že Xiaomi Mi MIX 3 bude dodáván s procesorem Qualcomm Snapdragon 845 (jiný zdroj uvádí Snapdragon 855) s 8 GB RAM a 256 GB interním úložištěm. Dále bude mít baterii s kapacitou 3850 mAh, certifikaci IP68 a podporu 5G. Fotoaparát by měl být duální 16MP a 12MP. Jistě také zaujme i svou tenkostí – a to pouhých 6 mm.

Novinka by se měla objevit zhruba v půli září/septembra.