Společnost Huawei minulý rok představila modely Mate 10 Lite a krátce poté také Mate 10 a Mate 10 Pro. Vypadá to, že tento trend bude pokračovat i s novou řadou Mate 20. Objevila se totiž zmínka o certifikaci nového modelu Huawei Mate 20 Lite na GeekBench a to, co z ní lze vyčíst, nevypadá úplně zle.

Na GeekBench je nový model označen číslem Huawei SNE-LX1. Lze předpokládat, že půjde o Mate 20 Lite. Podle výpisu bude poháněn čipovou sadou Kirin 710. Ve srovnání s telefonem Nova 3i, který obsahuje stejnou čipovou sadu, je skóre testu stejné. Podle tohoto výpisu, jak jsme již psali zde, bude mít AMOLED displej úhlopříčku 6,3 palce a Quad HD rozlišení. Snímek přístroje také potvrzuje horní výřez nad displejem a velmi subtilní bradu. A samozřejmě bude operačním systémem Android 8. 1 Oreo.

Huawei Mate 20

Mate Mate 20 Lite se také objevil na stránkách čínské certifikační autority TENAA s čipem Kirin 710. Ovšem na TENAA se tento model objevil s 6 GB pamětií RAM, zatímco verze GeekBench uvádí 4 GB RAM. To je možná proto, že Mate 20 Lite bude k dispozici ve více verzích. Tak se necháme překvapit.