Nokia, potažmo HMD Global, letos uvedla několik povedených telefonů, ale stále se čeká, kdy vypustí do rozbouřených vod trhu svou vlajkovou loď. Tou by měla být Nokia 9. O tomto telefonu se mluví snad už půl roku, ale je v podstatě tajemstvím kdy bude oficiálně uveden.

Zdá se, že by se mohlo blýskat na lepší časy, protože Nokia na svém oficiálním twitterovém účtu hlásí, že připravuje akci na 21. srpna/augusta. Na jednoduché upoutávce se sloganem „připravte se na odhalení nejočekávanějšího telefonu“ není celkem nic jiného k vidění. Takže indicie, zda skutečně představí Nokia 9 i nadále chybí.

Už letos v dubnu/apríli se objevily na finských stránkách SuomiMobiili informace o tom, že Nokia 9 je v přípravě a podle všeho bude mít trojitý zadní fotoaparát s optikou z dílen Carl Zeiss. A jako každá správná letošní vlajková loď by měla být osazena procesorem Snapdragon 845. Ovšem od té doby se o Nokia 9 nemluvilo. Mohlo by tedy opravdu jít o upoutávku na tento přístroj.

Je tu však jedno ALE. Ví se také, že HMD chystá uvolnění globální verze Nokia 6X, který by v rámci mezinárodního trhu měl nést označení Nokia 6.1 Plus. A dokonce se proslýchá, že na 21. srpen/august se chystá v Indii představovačka tohoto telefonu. Takže zatím není vůbec jisté, že twitterová upoutávka naznačuje, že bude skutečně uveden telefon Nokia 9 a ne Nokia 6.1 Plus.