To, že se občas objeví na e-shopech ceny a parametry telefonů dlouho před oficiálním uvedením není nic až tak překvapujícího. Prodejci se prostě snaží navnadit zákazníky ke koupi a toto je jedna z možných cest. Tomuto úniku neušel ani Huawei Mate 20, který byl zalistován na jednom e-shopu.

Podle tohoto výpisu bude mít AMOLED displej úhlopříčku 6,3 palce a Quad HD rozlišení. Snímek přístroje také potvrzuje horní výřez nad displejem a velmi subtilní bradu.

Dále je potvrzeno i použití procesoru Kirin 980, který sice ještě nebyl oficiálně oznámen, ale spekuluje se, že svůj debut odehraje právě v Mate 20. Procesor by měly doplnit 6/8 GB RAM a 128/256 GB interní paměti.

Z výpisu také plyne, že Mate 20 bude mít trojitou zadní kameru s optikou z dílen Leica. Je však pravdou, že i o tomto se už před nedávnem mluvilo jako o jedné z možností. Baterie by měla mít kapacitu 4200 mAh s rychlým 5V/4.5A nabíjením. Operačním systémem by měl být Android Pie s nadstavbou EMUI 9.

Co se ceny týče, tak je uvedeno, že by to mělo být 999 dolarů a telefon by měl být k dispozici do konce září/septembra. Samozřejmě všechny výše uvedené informace je nutno brát s rezervou, protože pokud vyjdeme z toho, co se zatím o telefonech Mate 20 a Mate 20 Pro objevilo na síti, vypadá to, že prodejce tak trochu smotal dohromady parametry obou přístrojů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.