To, že se občas objeví na e-shopech ceny a parametry telefonů dlouho před oficiálním uvedením není nic až tak překvapujícího. Prodejci se prostě snaží navnadit zákazníky ke koupi a toto je jedna z možných cest. Tomuto úniku neušel ani Huawei Mate 20, který byl zalistován na jednom e-shopu.

Podle tohoto výpisu bude mít AMOLED displej úhlopříčku 6,3 palce a Quad HD rozlišení. Snímek přístroje také potvrzuje horní výřez nad displejem a velmi subtilní bradu.

Dále je potvrzeno i použití procesoru Kirin 980, který sice ještě nebyl oficiálně oznámen, ale spekuluje se, že svůj debut odehraje právě v Mate 20. Procesor by měly doplnit 6/8 GB RAM a 128/256 GB interní paměti.

Z výpisu také plyne, že Mate 20 bude mít trojitou zadní kameru s optikou z dílen Leica. Je však pravdou, že i o tomto se už před nedávnem mluvilo jako o jedné z možností. Baterie by měla mít kapacitu 4200 mAh s rychlým 5V/4.5A nabíjením. Operačním systémem by měl být Android Pie s nadstavbou EMUI 9.

Co se ceny týče, tak je uvedeno, že by to mělo být 999 dolarů a telefon by měl být k dispozici do konce září/septembra. Samozřejmě všechny výše uvedené informace je nutno brát s rezervou, protože pokud vyjdeme z toho, co se zatím o telefonech Mate 20 a Mate 20 Pro objevilo na síti, vypadá to, že prodejce tak trochu smotal dohromady parametry obou přístrojů.