Asi není třeba připomínat, že nový Android 9 Pie byl oficiálně uvolněn před pár dny a postupně se dostává na vybrané telefony. A stejně jako u Android Oreo Google nachystal odlehčenou variantu Android Go, připravují totéž i u Android 9. Android Pie Go Edition by měl začít s distribucí letos na podzim.

Odlehčená verze Androidu je obecně zaváděna na telefony nižší třídy se slabší výbavou a měla by nabídnout větší prostor pro paměti. Potkat se s touto verzí můžeme například na Nokia 1 a na dalších zhruba dvou stech přístrojích společností Asus, Motorola, Blackview a nebo Doogee.

Android Pie Go Edition by měl být ještě úspornější než předchozí Android Oreo Go Edition a nabídne mnoho nových funkcí a vylepšení. Bude tu až o 500 MB více prostoru pro interní paměť, zařízení budou rychleji načítat systém a jejich zabezpečení bude také výraznější.

V souvislosti s Go Edition bude také speciálně upravena sada Google aplikací. Budou to mimo jiné Google Go, YouTube Go, Maps Go, Files Go a nebo i Assistant Go.

Jak již bylo řečeno, první telefony by se měly Android Pie Go Edition dočkat na podzim, Google však nespecifikoval, která zařízení by to mohla být.