Asi není třeba připomínat, že nový Android 9 Pie byl oficiálně uvolněn před pár dny a postupně se dostává na vybrané telefony. A stejně jako u Android Oreo Google nachystal odlehčenou variantu Android Go, připravují totéž i u Android 9. Android Pie Go Edition by měl začít s distribucí letos na podzim.

Odlehčená verze Androidu je obecně zaváděna na telefony nižší třídy se slabší výbavou a měla by nabídnout větší prostor pro paměti. Potkat se s touto verzí můžeme například na Nokia 1 a na dalších zhruba dvou stech přístrojích společností Asus, Motorola, Blackview a nebo Doogee.

Android Pie Go Edition by měl být ještě úspornější než předchozí Android Oreo Go Edition a nabídne mnoho nových funkcí a vylepšení. Bude tu až o 500 MB více prostoru pro interní paměť, zařízení budou rychleji načítat systém a jejich zabezpečení bude také výraznější.

V souvislosti s Go Edition bude také speciálně upravena sada Google aplikací. Budou to mimo jiné Google Go, YouTube Go, Maps Go, Files Go a nebo i Assistant Go.

Jak již bylo řečeno, první telefony by se měly Android Pie Go Edition dočkat na podzim, Google však nespecifikoval, která zařízení by to mohla být.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.