AGM je čínský výrobce telefonů, který je známý především produkcí odolných přístrojů. Loni vydal model X2 a na 29. srpna/augusta ohlásil celosvětové představení novinky AGM X3. Od jiných výrobců outdoorových zařízení se AGM liší především tím, že sází na kvalitní hardware a specifikace jeho telefonů opravdu nebývají špatné.

Co tedy víme o novince X3, která má být za pár dnů představena, a na kterou již společnost AGM rozeslala dosti kreativně provedené pozvánky. Předně víme, že budou představeny dvě verze. Ta první má 6 GB paměti RAM a 64 GB interního úložiště. Druhá verze disponuje 8 GB RAM a 128 GB úložiště.

AGM pozvánka

Ostatní specifikace by se měly u obou verzí shodovat. AMOLED JDI IPS displej bude mít 5,99 palce s rozlišením 1080×2160 pixelů a bude jej chránit sklo Corning Gorilla Glass 5. Procesorem je Snapdragon 845 doplněný grafickým čipem Adreno 630. Zadní fotoaparát je duální s 24 MPx a 12 MPx senzory. Přední selfie kamera má mít 20 MPx snímač. Nebude chybět čtečka otisků prstů, USB typu C nebo NFC. Operačním systémem má být Android Oreo 8.1.

AGM X3

Co nevíme? Nevíme jakou kapacitu bude mít baterie, ale zato víme, že telefony mají certifikaci IP68 a k tomu vojenský standard MIL-STD-810G. No a jaká bude cena? Netuším. Model X2 se prodával pod 20 000 Kč, takže si tipuji, že X3 hranici 20 000 Kč překročí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.