Motorola oficiálně uvedla svůj první telefon s horním výřezem. Má lakonický název Motorola P30 a pokud by telefon nenesl na zádech jednoznačné logo Motoroly, snadno by se mohl zaměnit za iPhone X.

Původně se sice šuškalo o tom, že Motorola na své představovačce odprezentuje celou řadu Moto P30, ale jak vidno, nestalo se tak. A v souvislosti s tím bychom mohli, sice jen okrajově, hledat jistou inspiraci společností Huawei a její řadou P20. Jenže Motorola na to šla od lesa. Nemá celou řadu, ale jen jeden model. Proto možná i ten název Motorola a ne Moto.

Ale od konspiračních teorií přejděme k realitě a shrňme si parametry novinkového telefonu. Jde o přístroj střední třídy a jeho celkové specifikace nejsou špatné.

Jak již bylo řečeno, Motorola P30 jako by svým designem vypadla z oka iPhone X. Záda jsou skleněná a rám telefonu je kovový. Také uložení zadní duální kamery věrně kopíruje jablečný stroj a snímač otisků je uložen do kruhového loga Motoroly. Čelní panel také vzbuzuje pocit, že telefon byl vyroben v dílnách v Cupertinu. Jen brada Motoroly je téměř stejně široká jako horní výřez.

Displej telefonu má úhlopříčku 6,2 palce s rozlišením 2246×1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Na postu procesoru trůní Snapdragon 636 s 6 GB RAM a 64/128 GB interní paměti. K dispozici je hybridní slot, takže paměť lze dále rozšířit pokud použijete jen jednu SIM kartu.

Foto výbavu tvoří zadní duální fotoaparát se snímači 16 MPix se clonou f/1.8 a 5 MPix se světelností f/2.2. Přední kamera je 12 MPix se clonou f/2.0 a podporou AI. Motorolu P30 pohání baterie s kapacitou 3000 mAh a podporou rychlého nabíjení 18 W. Operačním systémem je Android 8.1 s nadstavbou ZUI 4.0. Co se konektivity týče, telefon nabídne 4G VoLTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, USB-C, GPS a 3,5 mm audio konektor.

A jak je na tom Motorola P30 s cenami? Verzi 6 GB/64 GB pořídíte za 2099 jüanů (303 dolarů) v barvách Ice Jade White a Bright Black. Vyšší verze 6 GB/128 GB stojí 2499 jüanů (361 dolarů) v barevných variantách Ice Jade White a Aurora. Předběžné objednávky telefonu již běží, prodeje v Číně odstartují 15. září/septembra. Zda se Motorola P30 objeví i na jiných trzích není zatím známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.