Xiaomi potichu a bez nějakých velkých skrupulí uvedlo větší verzi svého tabletu Xiaomi Mi Pad 4 Plus. Dalo by se říci, že nám společnost nedala moc času na nějaké spekulace. První informace o tom, že by se mohla objevit nějaká další verze Mi Pad 4, se totiž vyrojily teprve nedávno (článek zde).

Novinka doznala jen několik kosmetických úprav oproti klasické verzi. A tak hlavní rozdíl spočívá především ve velikosti.

Specifikace Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Nová verze Xiaomi Mi Pad 4 Plus nepřináší žádné převratné novinky. Vlastně jedinou patrnou změnou je úhlopříčka displeje a s tím související velikost přístroje. Displej se v tomto případě rozšířil úhlopříčně z 8 palců na 10,1. Technologie zůstává u LCD IPS WUXGA a rozlišením taktéž na 1920 x 1200 pixelů při poměru stran 16:10. Tím však dochází ke snížením hustoty pixelů na 224 ppi oproti 283 v případě menšího modelu. Panel nabízí kontrastní poměr 1000:1.

Co se týče výkonu, tak zůstáváme na stejné výbavičce jako v případě menšího bratříčka. Oba tak běží na procesoru Qualcomm Snapdragon 660 s osmi jádry taktovanými na 2,2 GHz a grafice Adreno 512 s 650 MHz. Xiaomi Mi Pad 4 Plus přichází ve dvou verzích, a to s úložišti 4 GB RAM spolu s 64 GB ROM anebo 4 GB RAM a 128 GB ROM. Tablet bohužel nepodporuje další možnost rozšíření paměti pomocí microSD karet.

Osazení kamer je totožné s menším tabletem. Vzadu tedy nalezneme 13 megapixelový snímač s podporou HDR nebo „beauty“ režimem. Světelnost optiky dosahuje na dobrých f/2.0. Přední stranu pak Xiaomi osadilo kamerkou o rozlišení 5 megapixelů s funkcí umělé inteligence AI sloužící k odemykání pomocí obličeje. Dále zde najdeme podporu HDR, oblíbený režim „beauty“ a světelnost f/2.0.

Konektivitu zajišťují tradiční moduly Bluetooth 5.0, Wifi 802.11 dual band a/b/g/n/ac a také v případě 4G verze i možnost se připojit k sítím LTE. Bohužel, pokud jde o FDD pásma, jde o značně omezený výběr B 1/3/5/7/8. Naopak dobrou zprávou je fakt, že verze 4G disponuje také moduly GPS s podporou GPS, A-GPS, Glonass a Beidou.

Na spodní hraně tabletu najdeme konektor USB-C a nově nacházíme i snímač otisků prstů, který producent umístil na předním panelu jakožto Home tlačítko. Jedno z dalších odlišení od menšího sourozence.

Další změnu v případě Xiaomi Mi Pad 4 Plus nacházíme v útrobách přístroje. Jde o navýšení kapacity baterie na 8620 mAh. Ta by dle výrobce měla nabídnout až 16 hodin provozu, například v podobě přehrávání videa. Co do celkové velikosti, Xiaomi Mi Pad 4 Plus narostl na rozměry 245,6 x 149,08 x 7,99 mm a hmotnosti 485 g.

Tablet běží na současném rozhraní MIUI 9 postaveném na základu Android 8.1 Oreo. Dá se předpokládat, že se dočkáme i upgradu na MIUI 10, který bychom mohli očekávat někdy v říjnu/októbri.

Cena a dostupnost nového Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Cena novinkového Xiaomi Mi Pad 4 Plus začíná na 1899 juanech (270 USD) a to za verzi 4 GB RAM a 64 GB ROM. Pro uživatele, kteří žádají vyšší kapacitu úložiště, tu pak máme verzi se 4 GB RAM a 128 GB ROM za 2099 juanů (299 USD). Xiaomi Mi Pad 4 Plus bude uveden na trh 18. srpna/augusta od 10:00 hod místního času. Na výběr bude z černé a zlaté verze.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.