Čínský výrobní gigant – společnost Xiaomi vydal 31. května/mája spolu s dalšími výrobky nový Xiaomi Mi Band 3. Při této příležitosti také přislíbil, že tento chytrý náramek bude časem k dispozici ve verzi NFC. Tato verze umožní uživatelům například provádět finanční transakce.

V tomto příslibu byla nastíněna i cena. Společnost uvedla, že Xiaomi Mi Band 3 verze NFC se bude prodávat za 199 juanů což je zhruba 29 dolarů, zatímco běžná verze se prodává za 169 juanů cca 25 dolarů. Od té chvíle už uběhly více jak dva měsíce a prodaly se milióny chytrých náramků Xiaomi Mi Band 3, ale verze NFC zatím nebyla spatřena. Nyní se však začínají objevovat nejen náznaky toho, že to nebude dlouho trvat a verze NFC bude zde.

Společnost na svém oficiálním účtu Weibo zveřejnila obrázky Xiaomi Mi Band 3 NFC verzi. Na displeji tohoto chytrého náramku můžeme jasně vidět logo karty s klíčem, které ukazuje na to, že jde opravdu o verzi NFC. Obrázky také ukázaly dvě barevné varianty. Bude k dispozici v matné růžové a černé. Objevily se také zprávy, které naznačují, že tento chytrý náramek bude uveden do prodeje 1. září/septembra. Oficiálně však toto datum ještě nebylo potvrzeno.

Před několika dny se na internetu také objevily obrázky Xiaomi Mi Band 3 s podporou autobusové karty města Nantong. Je zřejmé, že verze NFC pro toto chytré zařízení přinese nositeli spoustu komfortu, pokud bude kompatibilní s daným systémem. Tak snad někdy i v ČR.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.