O Xiaomi Mi A2 Lite se dá v podstatě říci, že je stále žhavou letní novinkou. Před necelým měsícem byl telefon oficiálně uveden ve Španělsku a nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon.

Pokud bychom se chtěli o Mi A2 a Mi A2 Lite vyjádřit jen několika slovy, mohli bychom napsat, že jde o přeznačené kousky Mi 6X a Redmi 6 Pro, ale jejich unikátnost je samozřejmě v programu Android One, což znamená přítomnost čistého systému Android. A nemůžeme také opomenout ani naše LTE frekvence, což jim přidává na zajímavosti.

Pojďme se ale mrknout na hlavní parametry Xiaomi Mi A2 Lite, protože o něj tu dnes běží. Displej je 5,84 palcový s poměrem stran 19:9 a rozlišením 2280×1080 pixelů. Počítat musíme i s horním výřezem.

Procesorem je Snapdragon 625 se 3 GB/4 GB RAM a 32 GB/64 GB vnitřní paměti. Ve foto výbavě najdeme 12 Mpix + 5 Mpix zadní fotoaparát a 5 Mpix přední kamerku. Baterie má solidní kapacitu 4000 mAh a operačním systémem je čistý Android 8.1 Oreo.

A teď asi to, co nás zajímá dost možná nejvíce, a to je cena. Na e-shopu GearVita můžete aktuálně pořídit Xiaomi Mi A2 Lite ve verzi 4 GB/64 GB za 180,99 dolarů. Při použití našeho slevového kupónu ve tvaru A2Lite-64 cena spadne na 178,98 dolarů pro tuto verzi. Slevový kupón však nezahrnuje dopravu. Způsob dopravy si nově na e-shopu můžete vybrat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.