Xiaomi, společnost která vyrábí snad už vše na co si jen vzpomenete, a pokud ne, tak nebojte to přijde. Na jednu stranu je s podivem, do čeho všeho se Xiaomi pouští, ať už přímo pod svou značkou, nebo s pomocí svých sub-značek, ve kterých se různými způsoby angažuje. Na druhou stranu se dá říci, že většinou s tím s čím přijde, tak sklidí patřičný úspěch. Dá se tedy očekávat, že se i nová mechanická Xiaomi herní klávesnice zařadí mezi ty úspěšné produkty.

Jeden ze segmentů, na který se logicky po uvedení své řady herních laptopů vrhla společnost, je jakási podpora v „accessoringu“, tedy příslušenství s tím související. Po nedávno uvedené myšce, přichází teď na řadu i nová mechanická klávesnice. Mimochodem, jde již o třetí v nabídce Xiaomi (Yuemi jsme představili zde), avšak tato s jasně vytyčeným cílem – zaměřit se především na hráče PC her.

Opět platí, že klávesnice je vyrobena z velmi kvalitních materiálů s co možná nejlepším zpracováním, a to za velmi přijatelnou cenu. Navíc v tradičně minimalistickém designu, bez zbytečných výstřelků, tedy pokud nepovažujete RGB podsvícení za výstřelek. 

Specifikace nové herní klávesnice Xiaomi

 

Samotná klávesnice je vyrobena v kombinaci hliníku a ABS plastu. Hliník nalezneme v podobě vrchního dílu, slitina Al 5052 pocházející z produkce jižní části korejského poloostrova. A především tento díl má klávesnici dodat punc jakési exkluzivity. Ten je integrován do černého ABS plastového těla. Matného povrchu bylo docíleno pomocí pískování. Celý kus je ražen a otvory pro klávesy byly řezány laserem a nakonec přišlo na gravírování. Je třeba poznamenat, že klávesy jsou vyráběny z materiálu PBT + PC, což je kombinace plastů, která zaručí delší životnost.

Xiaomi herní klávesnice uvnitř skrývá 32 bitový procesor SONIX ARM, který uživateli nabídne řadu klíčových konfigurací v podobě naprogramování jednotlivých kláves a také nezbytné podsvícení RGB, a to i zónově. Mechanické klávesy dosahují 3mm zdvihu a napočítáme jich na platformě celkem 104 (je zde i samostatná numerická část). Switche pochází z produkce TTC, podobně jako v případě již dříve představených klávesnic. Klávesnici pak propojíme s počítačem pomocí kabelu, kdy na straně klávesnice máme port USB typu C a na straně počítače běžný USB port.

Nakonec snad jen doplním cenu. Xiaomi herní klávesnice je již na trhu a přímo na vlastním on-line store ji Xiaomi nabízí za velmi pěkných 229 juanů (to je v přepočtu něco přes 33 USD). Samozřejmě se dá očekávat, že se klávesnice pomalu ale jistě objeví u různých přeprodejců. Zde však očekávejte cenu přesahující 50 až 60 dolarů.