Společnost Xiaomi uvedla svůj tablet Mi Pad 4 koncem června/júna a krátce na to se k nám donesly zvěsti, že výhledově bychom se mohli těšit i na Mi Pad 4 Plus. Ovšem pak se o tabletu s větším displejem přestalo mluvit a až nyní se na stránkách Mysmartprice objevila exkluzivní zprávička, že se Mi Pad 4 Plus skutečně chystá.

Jaké budou tedy rozdíly? Půjde především o displej, který na rozdíl od původního Mi Pad 4 s 8 palcovým zobrazovadlem, bude mít palců 10. Rozlišení však známo není. Je docela možné, že bude naprosto stejné jako u předchůdce, tedy 1920×1200 pixelů.

Očekává se také, že i procesor bude u Mi Pad 4 Plus stejný jako u jeho menšího sourozence. Jde o Snapdragon 660. U Plusové verze by měl být spárován se 4 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB interního úložiště. Obě verze budou podporovat LTE připojení.

V souvislosti s větším displejem se také očekává i vyšší kapacita baterie. Ta je u Mi Pad 4 6000 mAh. V rámci konektivity se předpokládá podpora dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS a A-GPS, GLONASS, BeiDou, 4G LTE a port USB-C. Kdy by se však mohl tablet Xiaomi Mi Pad 4 Plus objevit na trhu je zatím ve hvězdách.