Společnost Huawei EMUI vydala na svém oficiálním Weibo účtu oznámení o tom, že chytré telefony Huawei Mate 9 a Huawei P10 jsou další na řadě. Je pro ně připravena aktualizace GPU Turbo.

Od této chvíle je zahájen nábor beta testerů, kteří by chtěli tuto aktualizaci vyzkoušet. Pokud jeden z těchto telefonů máte a chtěli byste se zapojit do testování nejnovější aktualizace, navštivte fórum klubu Huawei a zaregistrujte se a získejte včasné aktualizace.

Konkrétně pro tyto modely mají mít k dispozici aktualizaci GPU Turbo:

Mate 9 Netcom version (MHA-AL00)
Mate 9 (MHA-TL00)
Mate 9 Pro Netcom version (LON-AL00) (včetně limitované edice Porsche Design)
P10 Netcom version (VTR-AL00)
P10 Netcom Mobile Edition (VTR-TL00)
P10 Plus Netcom Edition (VKY-AL00)
P10 Plus Netcom Mobile Edition (VKY-TL00)

Podle informací z fóra Huawei Clubu se jedná o uzavřený beta test, takže jej může využít jen omezený počet uživatelů. Mělo by to být umožněno pouze 2 200 uživatelům. Před registrací se ujistěte o tom, že vaše zařízení je ve verzi firmwaru 8.0.0.359. Před tím než se do aktualizace pustíte, byste měli vědět, že jakmile získáte tuto beta aktualizaci, nemůžete se vrátit zpět ke starší verzi. Zbývá vám jen možnost aktualizovat zařízení na novější verzi, jakmile bude aktualizace uvolněna a testování ukončeno.

GPU Turbo je technologie, která zvyšuje výkon mobilních GPU a tedy zvyšuje účinnost zpracování grafiky o 60%. Pro vás bude možná ještě důležitější, že GPU Turbo také snižuje spotřebu energie až o 30% a současně zlepšuje kvalitu obrazu. Čímž se celkově zlepší výkon a spotřeba energie. Co více si přát.