O značce Alfawise v poslední době píšu nějak často. Nedávno jsem psal o jejich smartbandu, robotickém vysavači, poté o koloběžce a nyní zde máme tiskárnu Alfawise U10 3D. Ta je už nápadně podobná tiskárně Creality CR-10, která si rychle získala popularitu v komunitě 3D tisku, až bychom mohli hovořit o klonu.

A právě na popularitě CR-10 modelu se nyní snaží bazírovat Alfawise U10 3D, která ale přináší pár vylepšení a nové funkce, které ji odlišují od rostoucího balíku klonů. Aktuálně je tato tiskárna v akci na Gearbest za 419,99 dolarů a to rovnou z CZ skladu, takže odpadá další papírovaní a placení DPH.Podobně jako u modelu Creality CR-10 je tiskárna Alfawise U10 3D využívající samostatnou ovládací skříňku. Hlavním rysem této 3D tiskárny je obrovský objem 400 x 400 x 500 mm. Což je více, než má základní model CR-10.

alfawise u10

3D tiskárna Alfawise U10 je dodávána ve dvou hlavních částech a je snadno sestavitelná i pro začátečníky. Ve skutečnosti celý proces montáže by měl zabrat méně než pět minut. Mezi zajímavé funkce patří například „Filament Run-Out Protection“, což zabraňuje tomu, aby se do vašeho 3D tisku dostal marast z nedostatku vlákna. Tato funkce využívá snímač k pozastavení procesu tisku, pokud dojde k vyčerpání materiálu. Jako další je tiskárna Alfawise U10 3D vybavena funkcí obnovení tisku, která umožňuje pokračovat v tisku v případě výpadku napájení.

No a na závěr je zde samozřejmě cena modelu Alfawise U10, která z něj činí ideál pro start s 3D tiskem. Jak už jsem psal výše, aktuálně lze tuto tiskárnu sehnat za 419,99 dolarů a to přímo z českého skladu.