To, že společnost Oppo chystá uvedení svého novinkového Oppo R17 se vědělo a v souvislosti s tímto přístrojem se také mluvilo o tom, že jako první dostane zbrusu nový procesor z dílen Qualcomm, Snapdragon 670. A nejen to, čekalo se také, že bude i prvním, který bude chránit sklo Gorilla Glass šesté generace.

Jeho termín představení však jistý nebyl. Dokonce ani sama společnost nevypustila do éteru informaci o připravované prezentaci, takže nezbylo než se spokojit s tím, že by to mohlo být v dohledné době.

My se tedy spokojili a Oppo mezitím v tichosti zalistovalo Oppo R17 na svých oficiálních stránkách. Pravda je ta, že jeho uvedené parametry nejsou zcela kompletní a udávaná cena je určitě fiktivní, protože 99999 jüanů (14604 dolarů) je skutečně nesmysl. Co je však reálné je datum bleskového prodeje, které je stanoveno na 18. srpna/augusta.

Zatím je tedy jasné, že displej má úhlopříčku 6,4 palce s FullHD+ rozlišením, poměrem stran 19:9, téměř nulovými rámečky a horním výřezem. O Gorille 6 zmínka nepadla.

Ani procesor není přesně specifikován. Stránky pouze uvádějí, že je vyroben 10nm technologií, bude pocházet z dílen Qualcomm a doplní jej 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. To by skutečně mohlo velmi nenápadně odkazovat právě na Snapdragon 670.

Můžeme se také dozvědět, že snímač otisků prsů je integrován do displeje, nebude chybět podpora AI funkcí u fotoaparátů, telefon poběží na Android Oreo s nadstavbou ColorOS 5.2, přední kamera má rozlišení 25 MPix a baterie s kapacitou 3500 mAh bude podporovat rychlé VOOC nabíjení. A v neposlední řadě se můžeme dočíst, že Oppo R17 bude nabízen ve dvou barevných variantách, Twilight Blue a Starry Purple.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.