Na začátku tohoto měsíce měla společnost Motorola představovačku v Chicagu, kde byl oficiálně uveden Moto Z3 s Moto Modem 5G. Zhruba před týdnem se objevily zvěsti, že se chystá další akce v Číně, a to na 15. srpna/augusta. Prvotní úvahy naznačovaly, že se do Říše středu podívá právě Moto Z3 a One Power. Dnes tu máme však malé překvapení. Uvedena bude podle všeho i nová řada Moto P30.

Tu by měly tvořit hned tři přístroje, jmenovitě Moto P30, P30 Play a P30 Note. Tedy alespoň podle toho, co je k vidění na čínských stránkách Motoroly.

Samozřejmě v Číně příliš neplatí ono okřídlené „co je psáno, je i dáno“, takže nakonec nemusí být nutně pravdou, že se série Moto P30 za pár dnů dočkáme. Ovšem proč se na telefony nepodívat, když už jednou visí na internetu.

Parametry přístrojů v plném znění k dispozici nejsou. Na stránkách jsou uvedeny pouze verze pamětí jednotlivých modelů a jejich barevné varianty. V případě Moto P30 je to paměťová kombinace 6 GB/64 GB a 6 GB/128 GB v barvách Ice Jade White, Bright Black a Aurora.

Moto P30 Play by měl mít paměti 4 GB/64 GB a barevnosti Ice Jade White a Bright Black. Nu a poslední, tedy Moto P30 Note, by měl nabídnou dvě verze, a to 4 GB/64 GB a 6 GB/64 GB pouze v barvě Bright Black.

To je zatím vše, co o řadě P30 víme. Ale vzhledem k tomu, že je to vůbec první informace o existenci této série, je toho vlastně dost. Koneckonců do prezentace zbývají jen dva dny, takže ve středu uvidíme, co to vlastně Motorola upekla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.