Na začátku tohoto měsíce měla společnost Motorola představovačku v Chicagu, kde byl oficiálně uveden Moto Z3 s Moto Modem 5G. Zhruba před týdnem se objevily zvěsti, že se chystá další akce v Číně, a to na 15. srpna/augusta. Prvotní úvahy naznačovaly, že se do Říše středu podívá právě Moto Z3 a One Power. Dnes tu máme však malé překvapení. Uvedena bude podle všeho i nová řada Moto P30.

Tu by měly tvořit hned tři přístroje, jmenovitě Moto P30, P30 Play a P30 Note. Tedy alespoň podle toho, co je k vidění na čínských stránkách Motoroly.

Samozřejmě v Číně příliš neplatí ono okřídlené „co je psáno, je i dáno“, takže nakonec nemusí být nutně pravdou, že se série Moto P30 za pár dnů dočkáme. Ovšem proč se na telefony nepodívat, když už jednou visí na internetu.

Parametry přístrojů v plném znění k dispozici nejsou. Na stránkách jsou uvedeny pouze verze pamětí jednotlivých modelů a jejich barevné varianty. V případě Moto P30 je to paměťová kombinace 6 GB/64 GB a 6 GB/128 GB v barvách Ice Jade White, Bright Black a Aurora.

Moto P30 Play by měl mít paměti 4 GB/64 GB a barevnosti Ice Jade White a Bright Black. Nu a poslední, tedy Moto P30 Note, by měl nabídnou dvě verze, a to 4 GB/64 GB a 6 GB/64 GB pouze v barvě Bright Black.

To je zatím vše, co o řadě P30 víme. Ale vzhledem k tomu, že je to vůbec první informace o existenci této série, je toho vlastně dost. Koneckonců do prezentace zbývají jen dva dny, takže ve středu uvidíme, co to vlastně Motorola upekla.