Není žádným tajemstvím, že se společnost Huawei připravuje na představení telefonů řady Mate 20. Kromě Mate 20, Mate 20 Pro bude prezentován i Mate 20 Lite. Ten by měl být jakousi odlehčenou verzí této série.

O jeho parametrech jsme se mohli nedávno dozvědět z certifikačního výpisu Tenaa. K vidění byly na Tenaa sice i fotky Mate 20 Lite, ale sítí už začaly kolovat oficiální rendery. Jediné co zatím v mozaice informací chybí, je potvrzení termínu oficiálního uvedení.

Podle renderů je jasné, že nás opět nemine horní výřez nad displejem, ale trend je prostě trend, i když víme, že to jde i bez něj. Další věcí, které si lze povšimnout je ta, že se Mate 20 Lite objeví ve dvou barevných variantách, a to zlaté a černé.

Zvěsti také říkají, že telefon má stejný firmware jako nedávno uvedené přístroje Huawei P Smart a Nova 3i, takže by se z těchto údajů dala odvodit i cena, která by se mohla pohybovat kolem 400 euro.

Renderované obrázky také potvrzují zadní duální kameru, která by měla být podle Tenaa složená ze snímačů 20 MPix a 2 MPix a patrný je i přední duální fotoaparát, který bude kombinací 24 MPix a 2 MPix senzorů.

Doplňme ještě další zbývající parametry, které tvoří 6,3 palcový displej, procesor Kirin 710 s 6 GB RAM a 64 GB interní paměti, baterie s kapacitou 3650 mAh a Android 8.1 Oreo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.