Nedávno jsme si položili otázku, zda u Xiaomi pracují na modelu Xiaomi Mi 8X. Na čínské síti se totiž objevily fotky, na kterých by tento telefon údajně měl být a dokonce i Lei Jun byl k vidění s tímto telefonem v ruce.

To však samo o sobě ještě nic neznamená, protože dokud telefon nedostane všechny potřebné certifikace, jako by nebyl. Nu a protože certifikací 3C právě prochází Xiaomi telefon s kódovými označeními M1808D2TE, M1808D2TT a M1808D2TC, je možné se domnívat, že jde o tři verze Xiaomi Mi 8X.

Samozřejmě z tohoto certifikačního výpisu nelze vyčíst parametry přístroje, protože jde v podstatě o schválení připojení do elektrické sítě, ale je možné se domnívat, že Xiaomi skutečně další telefon chystá.

Zatím bychom podle čínské šeptandy mohli u Mi 8X očekávat procesor Snapdragon 710, snímač otisků v displeji, stejný design jako u přístrojů řady Mi 8, zadní duální fotoaparát a baterii s kapacitou 3000 mAh.

Sama společnost doposud ani nepotvrdila, ale ani nevyvrátila přípravy tohoto telefonu. Ale je docela možné, že se tak, pod tlakem spekulací, v dohledné době stane.