Před pár dny odstartovala nová verze Androidu. A od té chvíle postupně hlásí někteří výrobci, že aktualizují své vybrané telefony na Android 9. Zatím jde sice o testovací beta verze, ale rychlost se kterou updaty probíhají je překvapující. Po telefonech Pixel a Essential, dostal aktualizaci i Xiaomi Mi Mix 2S a nyní se o svou beta verzi hlásí i Nokia 7 Plus.

Také Huawei už testuje Android Pie na svých čtyřech zařízeních, jde konkrétně o Huawei Mate 10 Pro, P20, Honor 10 a Honor V10. Dokonce i společnost Sony tvrdí, že brzo začne nový Android nasazovat na šest svých přístrojů. Takže se není čemu divit, že v Nokii nechtějí zůstat pozadu a produktový manažér, Juho Sarvikas, na Twitteru oznámil, že pro Nokia 7 Plus už je beta verze k dispozici.

Jako v ostatních případech, ani u Nokia 7 Plus není zatím jasné, kdy se začne s distribucí stabilní verze, ale podle všeho by to nemělo trvat moc dlouho. Pokud jste tedy majiteli Nokia 7 Plus a chcete si vyzkoušet nový Android v beta verzi, můžete se zaregistrovat zde. Ale musíte vzít v potaz, že jde o testovací verzi a je velmi pravděpodobné, že se v ní vyskytne poměrně dost chyb.