Společnost Huawei se v letošním roce hřeje na výsluní přízně svých fanoušků a s grácií zvyšuje prodeje telefonů. Letos na svém kontě mají řadu P20, která se věru povedla. Ovšem to hlavní by mělo teprve přijít, a to na podzim, kdy by měla být uvedena řada Mate 20. Jedním z přístrojů této série bude i Huawei Mate 20 Pro.

Víme, že je potvrzeno použití špičkového procesoru Kirin 980. Samozřejmě o dalších parametrech se zatím jen spekuluje, ale i tak nevypadají vůbec špatně. Nicméně Huawei se snaží už teď nalákat na velkou kapacitu baterie Mate 20 Pro.

Internetem koluje jakýsi propagační letáček, podle kterého by baterie měla mít víc než 4000 mAh a bude zatím největší v celé historii vlajkových lodí společnosti.

Nedávno pánové z XDA potvrdili, díky rozborce firmwarových souborů Mate 20 a Mate 20 Pro, že kapacita baterie by měla být 4200 mAh. Neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení. Předpokládá se také, že telefon by měl být natolik dobře optimalizovaný, že by baterie měla mít poměrně dlouhou výdrž.