Včera uvedla společnost Meizu dva telefony Meizu 16 a 16 Plus a podle všeho se chytá další rozšíření této řady v podobě přístroje Meizu 16X.

Podle některých spekulací se čekalo, že společnost na své včerejší představovačce pošle do světa také Meizu X8, který by měl být osazen procesorem Snapdragon 710. Jak všichni víme nestalo se tak a ani nebylo zmíněno, kdy by se telefon mohl objevit.

Ovšem na to konto se dnes na čínské síti nechal slyšet generální ředitel Meizu, Jack Wong, že cosi chystají na letošní září/september. A opět se mluví o přístroji se SD710. Nebude to však X8, ale Meizu 16X.

Z předchozích zpráv pana Wonga víme, že chystaný telefon se SD710 by měl být přímým konkurentem Xiaomi Mi 8SE, a to částečně parametry, ale údajně hlavně cenou. Proslýchá se, že by to mohl být první Meizu telefon s horním výřezem nad displejem, který bude o něco větší než u Mi 8SE.

Kdysi se také mluvilo o tom, že chystaný telefon bude mít snímač otisků na zádech. Ale pokud bude třetím do mariáše v rámci „šestnáctkové“ řady a vyjdeme-li z designu včera představených telefonů, mohli bychom možná počítat s tím, že i v tomto případě bude snímač otisků v displeji. Další informace o Meizu 16X očekáváme v dohledné době, takže zůstaňte na příjmu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.