Společnost Qualcomm začíná rozesílat pozvánky na svou akci, která se uskuteční 10. září/septembra v Sam Francisku. Pozvánka je jednoduchá s důrazem na to, co bude prezentováno. A pokud obrázek hodinek neznamená něco úplně jiného, měl by být představen nový Qualcomm čipset pro chytré hodinky a jiné nositelnosti.

Nový procesor přichází v pravou chvíli, aby nahradil už lehce postarší Snapdragon Wear 2100, který dosud funguje v hodinkách s Wear OS a byl uveden začátkem roku 2016. Letošní nástupce ponese název Snapdragon 3100 a měl by být postaven na výrobní technologii 28nm, tedy stejně jako SD2100.

Také není tajemstvím, že Qualcomm spolupracuje v oblasti čipsetů pro hodinky s Googlem. Chtějí docílit toho, aby nový procesor umožnil delší výdrž baterie. Nu a protože systém Wear OS využívá u svých hodinek i například Huawei, je docela možné, že se na scéně objeví jak hodinky od Googlu, tak další nositelnosti se Snapdragon Wear 3100 a Wear OS.

Ale vraťme se ještě nachvíli ke Googlu. Ten by měl v říjnu/októbri představit další generaci Pixel telefonů. A vzhledem k tomu, že nový čipset pro nositelnosti uvede Qualcomm v září/septembri, možná bychom se kromě Pixelů mohli dočkat i nových Google hodinek.