V pondělí Goggle oficiálně ohlásil vydání Android 9 Pie a deklaroval, že jako první bude uvolněn pro Pixel a Essential telefony. Kromě toho by se měl ve velmi dohledné době dostat na přístroje společností, které se zapojily do testování nového Androidu.

Mezi nimi byla i společnost Xiaomi, takže není divu, že ta právě hlásí, že majitelé telefonu Mi Mix 2S mohou začít stahovat MIUI 10 postavenou na Android Pie. Jde zatím o beta Android P 8.8.7 verzi.

Každopádně se nasazení Android 9 Xiaomi zhostila se ctí a velmi rychle. Pokud jste majiteli Xiaomi Mi Mix 2S a chcete se zapojit do testování globální uzavřené beta verze Android Pie, můžete se přihlásit na stránkách oficiálního fóra MIUI. Je však dobré si uvědomit, že nový Android je distribuován s funkcí „anti-rollback“, která je u této verze povinná. Pokud tedy updatujete na novou verzi, nebudete se moci vrátit zpět k té starší.

Zároveň je dobré vzít v potaz, že beta verze mohou obsahovat poměrně velké množství chyb a Android P v tomto není jiný. Zde je seznam některých chyb, které se zatím objevují při prvním testování na Mi Mix 2S. Kalkulačka nereaguje a nefunguje zcela přesně, Xiao AI Asistent se samovolně zapíná, témata lze sice stáhnout, ale nelze je načíst, aplikace třetích stran také nefungují zcela přesně. Některé z těchto chyb se již povedlo rámcově opravit.

Xiaomi MIUI tým však pilně pracuje na odstraňování chyb, zejména u aplikací třetích stran a snaží se, aby finální opravy byly hotovy co nejdříve.