Není to zas až tak dávno, co společnost Xiaomi uvedla trojici telefonů Mi 8, jmenovitě Mi 8, Mi 8EE a Mi 8SE. Podle zatím nepotvrzených informací ale údajně pracují na další verzi, která ponese název Mi 8X.

Na první pohled by se mohlo zdá poněkud zvláštní po třech velmi úspěšných telefonech vyvíjet další přístroj ze stejné řady, ale jistou logiku to mít může.

Podle toho, co tvrdí tipař na čínském Weibo, je hlavním důvodem to, že Xiaomi chce chystaný telefon osadit procesorem Snapdragon 710, kterým je už použit u přístroje Xiaomi Mi 8 SE a podle obrázků, které jsou na Weibo také k vidění, není na chystaném telefonu snímač otisků prstů, což by mohlo naznačovat, že snímač bude buď integrován do displeje, nebo se bude přístroj odemykat skenováním obličeje, podobně jako Mi 8 EE.

A aby těch spekulací nebylo málo, další čínský tipař zveřejnil fotky Lei Juna, který drží neznámý telefon s duální kamerou a také bez snímače otisků, a to by prý skutečně mohl být Mi 8X. Ale znáte to, internet, a hlavně ten čínský, snese hodně.

Poměrně rozumným vysvětlením, proč by Xiaomi chystalo další telefon řady Mi 8 může být skutečnost, že chtějí nabídnou jistou kombinaci dražší a levné verze, tedy Mi 8 EE a Mi 8 SE, a to za rozumnou cenu. Příkladem by jim mohl být Huawei a jejich Honor Play, který má poněkud nižší specifikace, ale zato špičkový procesor. V případě Mi 8X by se to však mělo v obráceném gardu.

Ať tak či tak, počkejme si na další informace z Říše středu, které se k nám jistě brzo dostanou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.