Softwarový gigant – Google právě vydal finální verzi aktualizace svého operačního systému Android. Tato aktualizace má název Android 9.0 Pie, tedy koláč. „Koláče“ již může ochutnat druhá generace telefonů Google Pixel. A v těsném závěsu by měly přijít i telefony Essential.

Další velká skupina výrobců chytrých telefonů Sony Mobile, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo a OnePlus očekává dostupnost nejaktuálnější verze Androidu v příštích týdnech. Ačkoliv Andy Rubin jeden z tvůrců operačního systému Android a následně zakladatel společnosti Essential odešel z Googlu, zřejmě s ním zůstává v pevném sepětí. Jeho „dítě“ Essential phone získává aktualizaci na nejnovější Android v tom samém čase kdy vychází.

Svým způsobem je to pouze opakující historie, protože i předchozí aktualizace Android Oreo byly pro Essential telefony přístupné v tom samém dni kdy byly ohlášeny. Díky tomu Andy získal slušný náskok několika týdnů až měsíců před svými rivaly jako je Samsung, LG nebo HTC.

Velikost aktualizace Android 9.0 Pie je okolo 1050 MB. Přichází s několika vylepšeními v podobě funkce adaptivní baterie, která ovlivní využití baterie, ovlivňování jasu displeje nebo chytřejší obnovování notifikací. Android Pie by měl být i bezpečnější.