Pokud jste majiteli telefonů Essential Phon a nebo Google Pixel už nyní si na ně můžete stáhnout zbrusu nový Android 9. Jak všichni víme, měl by nést název začínající na písmeno P a přestože se mnozí domnívali, že se nová verze OS bude jmenovat Pistácie, není tomu tak. Andorid 9 dostal název Pie.

Známý tipař Evan Blass sice před pár dny hlásil, že Android 9 spatří světlo světa 20. srpna/augusta, ovšem společnost Google jej uvolnila nečekaně včera. Jako první se logicky dostává na telefony Pixel a Essential. Další společnosti jako jsou Xiaomi, Oppo, OnePlus, Vivo a Nokia, které se testování beta Android 9 zúčastnily, by jej měly na své přístroje dostat mezi prvními, a to v dohledné době.

Samozřejmě asi důležitější než to, jak se nový Android jmenuje jsou jeho funkce. Je jich hned několik a mezi ty hlavní patří navigace pomocí gest, adaptivní jas, adaptivní baterie a nebo předvidatelné používání aplikací.

Také vzhled systému by měl být jednodušší a čistší a to proto, aby mohl být plně využíván i na telefonech s horním výřezem nad displejem.

Funkcí je víc, ale některé z nich budou postupně doplňovány při následných aktualizacích. Jsou to především funkce pro rychlé zobrazení aplikací. Dále Digital Wellbeing, což je funkce, která by měla upozorňovat na nadměrné používání některých aplikací a bude možno u nich nastavit limity používání. Bude zde možno také omezit rušivá oznámení. Tyto funkce však budou dostupné až na podzim.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.