Společnost HMD Global prostřednictvím produktového manažera (Juho Sarvikas) před nedávnem potvrdila, že Nokia X5 nezůstane výhradně v Číně. Naopak chystá se za její hranice v podobě chytrého telefonu Nokia 5.1 Plus. Zdá se, že jsme tomu zase o krok blíže, neboť nyní tento smartphone získal certifikaci Bluetooth. Tato certifikace je totiž nutná v případě, že telefon chce vyrazit na globální trh.

Bluetooth certifikaci získalo pět zařízení pod čísly modelů: TA-1108, TA-1120, TA-1112, TA-1102 a TA-1105. Přitom modelové číslo TA-1105 bylo taktéž certifikováno na Taiwanu a v Rusku vedle dalších dvou telefonů Nokia. Ačkoliv certifikační úřad neuvedl názvy těchto telefonů, modelové číslo TA-1105 bylo již v předchozích zprávách přiřazeno k chytrému telefonu Nokia 5.1 Plus/ Nokia X5. Předpokládáme, že další čísla modelů budou patřit variantám tohoto zařízení.

Nokia 5.1 Plus

Nokia 5.1 Plus

Nokia X5 versus Nokia 5.1 Plus bude dobrou volbou pro ty, kteří hledají chytrý telefon střední třídy. Společnost HMD je připravena nabídnout včasné aktualizace a zákaznickou podporu. Jen pro zajímavost  – barevná varianta Nokie X5 – baltická modrá byla pár minut po zahájení prodeje vyprodána. Zákazníci, ale nemuseli dlouho smutnit, neboť pár dní poté byla připravena další várka. Jinak to vypadá, že Nokia 5.1 Plus vyrazí nejdříve do Indie, Indonésie a na Taiwan.