Společnost Huawei se podle posledních průzkumů trhu dostává na špici, a to má ještě před sebou představení telefonů letošní řady Mate. Avizovány jsou tři modely, konkrétně Mate 20, Mate 20 Pro a také Mate 20 Lite.

Posledně jmenovaný se nedávno objevil na stránkách čínského certifikačního úřadu Tenaa s kódovým označením SNE-AL00 a díky tomu si můžeme udělat obrázek o jeho specifikacích.

Podle výpisu by měl mít Mate 20 Lite 6,3 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů, což znamená, že poměr stran bude 19:9. V horním výřezu jsou uloženy dva snímače přední kamery s rozlišením 24 MPix a 2 MPix.

Jak již víme, Tenaa neuvádí typ procesoru, ale podle všeho by mělo jít o Kirin 710 s maximálním taktem 2,2 GHz. Ten doplní 6 GB RAM a 64 GB interní paměti. Baterie bude mít kapacitu 3650 mAh a operačním systémem bude Android 8.1 Oreo.

Zadní panel telefonu je místem pro hlavní duální fotoaparát, který tvoří snímače 20 MPix a 2 MPix. Fotoaparát je orientován vertikálně v horní středové části. Pod kamerou je snímač otisků.

Co se uvedení řady Mate 20 týče, předpokládá se, že by mohlo proběhnout koncem září/septembra nebo začátkem října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.