Trh s mobilními telefony je krvavým bojištěm. Kdo zvítězí proti konkurenční přesile? Kdo jako první nasadí nějakou inovaci, aby přitáhl zákazníky? A bude Oppo prvním výrobcem, který osadí svůj telefon sklem Gorilla Glass 6?

Tuhle záhadu by mohl rozluštit buď Jan Tleskač, nebo sama společnost Corning, která se nechala slyšet, že první výrobce, který použije sklo Gorilla Glass šesté generace bude Oppo. Viceprezident společnosti Corning, John Bayne, k tomu řekl: „Jsme nadšeni, že prvním výrobcem, který použije Gorilla Glass 6 bude Oppo. Nová vlajková loď Oppo tak nabídne uživatelům větší ochranu.“.

Nu a v rámci plácání se po ramenou k tomu Andy Wu, viceprezident Oppo, dodal: „Jsme opravdu rádi, že jako první máme tu možnost použít Gorilla Glass 6 na našem připravovaném telefonu. Společnosti Oppo a Corning měly vždy velmi dobré a úzké pracovní vztahy a věříme, že uživatelé budou i nadále spokojeni.“.

Samozřejmě Corning nedodává skla jen pro Oppo. Mezi jejich klienty jsou i společnosti jako Sony, Samsung, Dell, Asus, Hewlett-Packard a další významní hráči na světovém trhu se spotřební elektronikou. Corning dodává svá ochranná skla na více než 6 miliard zařízení 45 předních výrobců a očekává, že distribuce skel se díky Gorilla Glass 6 ještě rozšíří.

Co se konkrétně týká společnosti Oppo, je tu jistý předpoklad, že sklo Gorilla Glass 6 by mohl mít buď chystaný Oppo F9 a nebo Oppo R17, což je pravděpodobnější.