Telefon Vernee X1 byl v dubnu/apríli avizován jako speciální edice původního Vernee X. V rámci designu i hardwarové výbavy je téměř identický jako jeho předchůdce, ale výrobce u tohoto modelu slibuje lépe odladěný a výkonnější systém.

To by se mělo projevit při hraní her, a to i těch náročnějších. Vzhled telefonu se drží trendu Full-screen designu a v souvislosti s výkonem lze říci, že jeho poměr cena/výkon je skutečně dobrý.

Stejně jako u Vernee X i zde nalezneme 6 palcový displej s rozlišením 2160×1080 pixelů, poměrem stran 18:9 a 2.5D sklem. Osmi jádrový procesor Helio P23 s taktem až 2,5 GHz, GPU Mali-G71 a 6 GB LPDDR4X RAM v kombinaci s optimalizovaným systémem by měly zvýšit výkon až o 10% a snížit spotřebu energie o 15%. Interní paměť má 64 GB.

Také příznivci mobilní fotografie by si mohli přijít na své, protože Vernee X1 má zadní i přední duální kamery, které jsou upgradované. Na zádech je uloženo kombo 16 MPix a 5 MPix se clonou f/2.0 a PDAF s rychlostí ostření pouhé 0,2 sekundy. Přední duální kamera je složena ze 13 MPix a 5 MPix snímačů, nechybí vylepšený režim krásy tváře.

Baterie telefonu má kapacitu solidních 6200 mAh s podporou rychlého 9V/2A nabíjení, nechybí dokonce ani speciální šetřící režim baterie. Telefon Vernee X1 podporuje také technologii Face ID, kdy je zlepšena rychlost odemykání přístroje. Kromě toho je tu i snímač otisků prstů.

Pokud vás Vernee X1 po tomto krátkém výčtu parametrů zaujal vězte, že jej můžete zakoupit na oficiálním Vernee e-shopu pro Slovenskou a Českou republiku, kde je aktuálně nabízen za 235 euro v černé a modré variantě. Když použijete slevový kupón ve tvaru 10EURO, cena spadne ještě o 10 euro, kupón je platný pro první tři kupující.