Ve víru dění, úporných veder a prázdnin se tak trochu pozapomnělo na to, že zkraje srpna/augusta má být v Chicagu uveden telefon Moto Z3. Marketéři Motoroly však sklerózou netrpí, takže je Moto Z3 oficiálně na světě.

A hned v úvodu si připomeňme slova viceprezidenta společnosti Lenovo, Chang Chenga, který se před pár dny vychloubal, že Lenovo uvede jako první výrobce telefon s podporou 5G.

Možná měl na mysli právě Moto Z3. Ale pokud ano, tak v tom případě zvedněme varovný prstík a připomeňme panu Chengovi, že Moto Z3 sice podporuje 5G, ale jen prostřednictvím Moto Modu 5G, což je vlastně jen modulární doplněk a podpora pro tento mód se rozjede až v příštím roce a navíc jen pro americké uživatele sítě Verizon.

Nechme však pana Chenga a Moto Mod 5G u ledu a podívejme se na hlavní parametry Moto Z3. AMOLED displej je 6 palcový s rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9. Přesto, že by měl být telefon letošní vlajkovou lodí Motoroly, je osazen poněkud postarším procesorem Snapdragon 835, který doplňují 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště.

V sekci fotoaparátů se také žádné velké překvapení nekoná a Moto Z3 je na tom stejně jako Z3 Play. Zadní kombo tvoří primární RGB snímač s rozlišením 12 MPix a clonou f/2.0. Sekundární monochromatický snímač má také rozlišení 12 MPix. Přední kamera je 8 MPix se světelností f/2.0 a úhlem záběru 84°.

Baterie má kapacitu 3000 mAh, což není u 6 palcového telefonu mnoho, ale Moto Mod 5G by měl mít vlastní 2000 mAh baterii. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo s příslibem brzké aktualizace na Android P, až tedy bude k dispozici.

Pokud si na Moto Z3 děláte zálusk, vězte, že bude nabízen od 16. srpna/augusta za 480 dolarů, ale výhradně v USA, navíc jen pro uživatele sítě Verizon. Cena však nezahrnuje modul Moto Mod 5G, ten se bude prodávat samostatně za 180 dolarů a do prodeje se dostane na počátku příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.