Ano, kdo alespoň trochu sleduje společnost Turing Robotics, tak ví, že od nápadů a slibů mají k realizaci zatraceně daleko. Invektiv by se dalo najít spousta, ale pojďme to vzít z jiného úhlu pohledu. Kdo nás poslední roky zásobil těmi nejfuturističtějšími návrhy telefonů? Turing. Kdo vymýšlel nejzajímavější design? Turing. Kdo se na tak spotřební zboží, jako je telefon, dívá jako na estetické a umělecké dílo? Turing. A kdo má za sebou nejvíce nesplněných slibů? Taky Turing.

Nový model, který společnost oznámila nese název podle vesmírného teleskopu a zní HubblePhone. Jeho představení se možná uskuteční v roce 2020. Jsem pesimista, takže pokud to klapne, budu rád. Nicméně si nemůžu odpustit jednu připomínku ke kolegům, kteří píší o nerealizovaných projektech Turing Robotics s obrovskou ironií až despektem. Ta připomínka zní – opravdu je tady někdo s větší kreativitou, designovými nápady, s odklonem od stále stejných placatých telefonů s omydlenými rohy nebo s viděním spotřebního zboží jako objektu, který může mít u estetickou hodnotu? Já o jiné takové společnosti nevím. Tak proč ten despekt, kolegové? Už jen to, že si někdo dá práci s inovativním návrhem designu je chvályhodné.

A teď zpět k HubblePhone. Samotné zařízení má dvě obrazovky a 60 megapixelový fotoaparát, stejně jako zářez na displeji. Srdcem telefonu mají být dva (zatím neexistující) čipsety Snapdragon 855. Baterie mají být také dvě, a to jedna v hlavním těle s kapacitou 3300 mAh, v sekundární části pak s kapacitou 2800 mAh.

Každá z částí má mít vlastních 8 GB RAM a tomu má sekundovat 512 GB interního úložiště. Nemusíte se bát, že tento projekt nezahrnuje čtečku otisků prstů, face ID nebo scrollovací kolečko. A poslední informace, kterou máme, je předběžná cena. Zatím byla vypuštěna cifra 2750 dolarů. No nevím. Jestli opravdu tento model spatří světlo světa, možná za něj někdo těch bez mála 61000 Kč dá. Já určitě ne, ale designově je to parádička.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.