Pokrok nezastavíš. Přestože poměrně dost majitelů chytrých telefonů stále jede na Android Nougat a dokonce i starších verzích, Google má připraven Android P, tedy nejnovější verzi OS s označením 9.0.

Minulý týden vyšla poslední beta verze Android P a zdá se, že se v rámci testování blíží finále a stabilní verze se za nedlouho dočká svého velkého entrée.

Sice se všeobecně očekávalo, že nový Android bude spuštěn až někdy koncem třetího čtvrtletí letošního roku, nám již dobře známý tipař Evan Blass tvrdí, že oficiální start začne už 20. srpna/augusta.

Vlastně se není čemu divit, protože i Android Oreo byl uvolněn loni koncem srpna/augusta. Ovšem jaké bude jméno nového OS zatím není jasné. Víme jen, že to bude název nějaké „dobrůtky“ a bude začínat na P. Hlavním hrdinou v tomto směru jsou pistácie.

Samozřejmě jméno je celkem podružné, důležité jsou nové funkce a inovace Android P. Především by to měla být podpora aplikací a jejich korektní zobrazení na telefonech s výřezem, podpora vícenásobných fotoaparátů, komprese fotek, optimalizace výkonu a podpora gest. Pánové z Foneareny k tomu dokonce natočili video, které si můžete v klidu omrknout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.