Samsung před několika hodinami představil dva nové tablety ze své dílny. Za prvé se jedná se o prémiový Samsung Galaxy Tab S4 s perem S a nativní podporu DeX a za druhé jde o Samsung Galaxy Tab A 10,5. Zatímco Galaxy Tab S4 má špičkové specifikace a je připraven konkurovat svému rivalovi v podobě Apple iPad Pro, Galaxy Tab A 10,5 je určen širší veřejnosti.

Ačkoli Tab S4 a Tab A 10,5 vypadají téměř shodně se stejnou velikostí displeje, tak tablet Samsung Galaxy A 10,5 má chudší výbavu než vlajková loď Tab S4. V tomto případě se společnost Samsung zaměřila na spokojenost celé rodiny, neboť tablet Tab A 10,5 obsahuje vylepšené možnosti pro rodičovskou kontrolu v podobě režimu Kids.

Specifikace

Když tedy přejdeme ke specifikacím, tak Tablet A 10,5 má 10,5-palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Toto zařízení například nemá žádnou formu biometrické autentizace, postrádá kryt klávesnice. Na druhou stranu má taktéž čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos a stejný poměr stran 16:10. To z něj dělá ideální zařízení pro sledování filmů. Tablet Samsung Galaxy Tab A 10,5 je vybaven osmi jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 450 (1.8GHz) s 3 GB RAM a poměrně malou vnitřní pamětí 32 GB s možností rozšíření pomocí micro SD karty. Jeho výdrž bude zajišťovat baterie o kapacitě 7 300 mAh, ale bez možnosti rychlého nabíjení. Fotografickou výbavu tvoří 8 MP zadní fotoaparát a 5 MP přední selfie kamerka. Mezi další prvky patří port USB Type-C pro nabíjení, Android 8.1 a podpora LTE Cat 6.

Samsung Galaxy Tab A 10,5 je dispozici v modré, černé a šedé barvě. Co se ceny týče, přichází s cenou 330 EUR pro variantu Wi-Fi a 390 EUR pro verzi LTE. Do prodeje by se měl dostat 24. srpna/augusta.