Pomalu ale jistě se nám začínají dávat dohromady informace o parametrech chystané dvojky Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Dnes doplníme předpokládané, nikoli však potvrzené, parametry hlavního fotoaparátu obou modelů.

Je jistě dobrou zprávou, pokud se tedy potvrdí, že oba telefony budou mít trojitou zadní kameru. Optika bude pocházet z dílen společnosti Leica, ovšem rozlišení snímačů bude u jednotlivých modelů rozdílné.

Jako to mohlo tedy vypadat u Huawei Mate 20? Ten by měl mít jeden snímač s rozlišením 12 MPix a druhý s rozlišením 20 MPix, doplní je 8 MPix senzor. U Mate 20 Pro to bude vypadat následovně, 40 MPix a 20 MPix. Tyto snímače doplní 8 MPix senzor.

Předpokládá se, že jako senzory budou použity Sony IMX300 a Sony IMX600. Třetím snímačem bude nový teleobjektiv CMOS. Podle zdroje by však použití trojitého fotoaparátu nemělo zvednou celkovou cenu přístrojů, protože výrobní cena snímačů poněkud klesla.

O dalších parametrech obou modelů se můžete dočíst v našich starších článcích zde a nebo zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.