Ohodnoťte článek

Herní telefon Xiaomi Black Shark zaznamenal ihned po svém uvedení obrovský zájem potenciálních kupců a jeho první várka byla rozebrána během několika vteřin. Od startu prodeje však již uběhl nějaký ten pátek a telefon Black Shark je aktuálně v akci u prodejce Gearbest.

I když na telefonu známé logo Xiaomi nenajdeme, vývoj telefonu byl z většiny financován tímto čínským gigantem. V podstatě neomezené zdroje jsou znát, protože telefon disponuje opravdu velmi pokročilým a výkonným hardwarem a navíc velmi slušivým a zároveň bytelným zpracováním.

B

Black Shark dostal do vínku 5,99-palcový 18:9 displej s FullHD+ rozlišením (2160×1080 pixelů), 97 % DCI-P3 barevným gamutem a 550 nity jasu. Podle všeho sice displej nemá obnovovací frekvenci 120Hz jako třeba Razer Phone, ale na druhou stranu by k vylepšení obrazu měl přispět integrovaný čip od Pixelworks, který se postará o optimalizaci při rychlých scénách.

O výkon se postará procesor Snapdragon 845 spol s grafikou Adreno 630, 6GB/8GB LPDDR4X RAM a 64GB/128GB UFS 2.1 vnitřní paměti. A protože jde o herní telefon, tak nemůže chybět pořádné vodní chlazení, které by mělo pomoci snížit teploty v zátěži až o 8 stupňů. Co se týče fotoaparátů, tak má telefon duální zadní sestavu se 20 Mpix + 12 Mpix senzory a světelností f/1.75 spolu se selfie 20 Mpix kamerkou se světelností f/2.2.

Black Shark je aktuálně k dostání za 499,99 dolarů na tomto odkazu, akorát mějte na paměti, že počet kusů je limitovaný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.