Že se letos, a dost možná už zanedlouho, dočkáme telefonu Huawei Mate 20 je už vcelku jasné. Přístroj byl k vidění v Antutu s procesorem Kirin 980 a taky už máme první neoficiální nástřel jeho parametrů. Očekává se také, že společně s ním bude uveden i Huawei Mate 20 Pro. O tom toho zatím nevím téměř nic.

Na rozdíl od Mate 20, který by měl mít podobně koncipovaný snímač otisků v displeji jako jsme mohli vidět u Huawei Mate RS Porsche Design, bude Mate 20 Pro vybaven ultrasonickým snímačem s druhou generací Qualcomm technologie. Výhodou je, že snímač s touto technologií může být zasazen i do silnějšího skla o tloušťce až 800 mikronů.

Další zprávy také tvrdí, že Huawei Mate 20 Pro bude mít i podporu 3D skenování obličeje pro odemknutí telefonu. To mělo probíhat skrze 3D strukturovaný modul. Je velmi pravděpodobné, že použití této technologie zvedne i cenu telefonu.

Nu a na závěr tu máme i jeden snímek, na kterém je údajně Mate 20 Pro. Doplňme ještě, že procesorem bude Kirin 980 s GPU Turbo, zadní fotoaparát bude mít tři snímače a neměla by chybět ani podpora rychlého 40W nabíjení. A jaká je odhadovaná cena? Bratru, 5000 jüanů (733 dolarů).