O tom, že Xiaomi chystá zbrusu novou řadu telefonů se už spekuluje docela dlouho a vlastně už nejde ani tak o nějaké fámy, protože Xiaomi Pocophone F1 prošel několika certifikacemi, z nichž poslední, Bluetooth certifikace, ukazuje, jaká bude foto výbava telefonu.

Certifikační výpis uvádí telefon pod kódovým označením M1805E10A, které je naprosto shodné s tím, pod kterým prošel přístroj NCC certifikací. Z výpisu je navíc zřejmé, že Pocophone F1 bude pohánět procesor Snapdragon 845.

Co se foto výbavy týče, zadní duální fotoaparát bude složen ze snímačů 12 MPix a 5 Mpix, což je poněkud nižší konfigurace než například u Xiaomi Mi 8. Přední kamera bude 20 MPix s technologií SuperPixel, která by měla zajistit minimum šumu, větší jas a celkově lepší kvalitu výsledných snímků.

Kromě toho by měla mít přední kamera také infračervený senzor pro odemknutí přístroje i za špatných světelných podmínek. Výpis také ukazuje, že Pocophone F1 poběží na MIUI 10.

A jako třešničku na dortu tu máme ještě informaci z twitterového účtu známého tipaře Rolanda Quandta, která se týká ceny. Quand před pár dny tvrdil, že evropská cena telefonu se bude pohybovat kolem 420 případně 460 euro. Dnes hlásí, že zjistil, že ve východní Evropě by cena mohla být ještě nižší než 390 euro, a to je při použití procesoru Snapdragon 845 opravdu skvělé.