Herní zařízení jsou momentálně velmi v kurzu a čínští výrobci se předhánějí v nových modelech určených právě pro hráče. Ani Xiaomi nejsou výjimkou a jen ve velmi nedávné době jsme tak mohli být svědky vydání herní myši, specializovaného herního telefonu Black Shark, nebo herního notebooku této značky. A ostatně i chystaný tablet Mi Pad 4 je dopředu avizován s některými herními funkcemi. Ale zpátky k řadě herních notebooků, protože podle posledních zpráv by měla vylepšená verze právě těchto modelů spatřit světlo světa už 3. srpna, tedy alespoň to tvrdí první teaser plakátky publikované na sociální síti Weibo.

I když nikde nebyly oficiálně zveřejněny žádné přesné parametry nových modelů, tak se v zákulisí hovoří o tom, že hlavní změnou bude použití procesorů i5/i7 Intel Core osmé generace. To bude znamenat opět znatelný nárůst hrubého procesorového výkonu, ale změna by se údajně vůbec neměla dotknout grafických karet, což je poměrně zvláštní. Grafiky nVidia GTX 1060 a GTX 1050 Ti sice patří k těm poměrně výkonným, ale zapálení hráči by si určitě dovedli představit i lepší křemíkové kusy.

S první generací by se měla v podstatě shodovat drtivá většina výbavy, takže se pravděpodobně opět dočkáme i 15,6-palcové FullHD obrazovky s extrémně úzkými rámečky, 8 GB / 16 GB DDR4 RAM, 256 GB SSD disku spolu s 1 TB klasickým diskem, 2 x 3W reproduktorů podporujících Dolby Panorama Souns, barevně podsvícené klávesnice nebo speciálního designu s  3 + 2 chlazením pomocí heatpipe. Cena by se také teoreticky neměla příliš změnit, jak je ostatně dobrým zvykem refreshe generací i u dalších řad notebooků Xiaomi.