Milovníci velkých „lopat“ si v posledních týdnech mohou tiše pomlaskávat, protože po nedávném představení Xiaomi Mi Max 3 se chystá na trh další bombastický kousek. A bomba to bude podle všeho s opravdu pořádnou náloží trhaviny, protože Honor 10 Note vypadá opravdu skvěle a dočkat bychom se měli už zítra 31. července na představovačce v Pekingu.

Telefon už má za sebou nespočet úniků renderů a obrázků celkově, takže dnešní nový kousek je jen jedním z mnoha. Pochází údajně z pekingského metra a zachycuje zadní stranu Honor 10 Note v celé její kráse. A vše je krásně viditelné, takže je jasné, že telefon nebude mít 3D design zadního skleněného panelu, ale pouze obyčejný rovný povrch. Čočky zadního duálního fotoaparátu jsou také orientovány vertikálně v levém horním rohu a čtečka otisků prstů je pak klasicky na ose telefonu.

Specifikace Honor 10 Note jsou už v podstatě usazeny a neměli bychom se dočkat žádného velkého překvapení. Telefon by tak měl mít 6,95-palcový AMOLED displej s rozlišením 2220 x 1080 pixelů a poměrem stran 18.5:9, procesor Kirin 970, 6 GB/ 8 GB RAM, 64 GB / 128 GB / 512 GB vnitřní paměti, zadní duální 16 Mpix + 24 Mpix AI fotoaparát, 13 Mpix selfie kamerku, 5000 mAh kapacitu baterie a systém Android 8.1 Oreo.

Poslední teaser plakátek také ukázal „Twin Turbo Engine“, což by naznačovalo možné použití nové generace technologie GPU Turbo. Jak známo, tak ta zvyšuje razantně výkon grafického čipu spolu se snížením spotřeby a Note 10 by mohlo být prvním modelem s GPU Turbo 2.0. Ale na přímé potvrzení těchto spekulací si budeme muset počkat do zítřka.