Nové vlajkové modely značky Meizu už jsou na obzoru a jejich oficiální představení by mělo proběhnout v Číně už 8. srpna. Z dostupných četných úniků a informací už jsme si poskládali poměrně přesný obrázek a dnes k němu můžeme přiřadit další střípek, protože se telefon Meizu 16 objevil už i ve výsledcích populárního benchmarku Geekbench. A dosažené výsledky 2289 a 8865 bodů v single-core, respektive multi-core testech ukazují jasně na použití dříve avizovaného procesoru Snapdragon 845.

Meizu 16 už také v nedávné minulosti prošlo certifikací TENAA, takže už máme v ruce teoretick mnohem více než jen použitý procesor. Podle dokumentů TENAA by telefon mě dostat 6.-palcový 18:9 AMOLED displeje s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2160 x 1080 pixelů a 6 GB / 8 GB RAM. Podobně jako u Xiaomi Mi 8 (SE) a VIVO Nex by se měla dostat na trh i verze se Snapdragonem 710, která by v tomto případě měla například slabší 3010 mAh kapacitu baterie, oproti 3640 mAh u plnotučné verze. Obě varianty by však měly mít čtečku otisků prstů integrovanou přímo v displeji.

Velmi zajímavé pak bude cenové nastavení těchto modelů, protože se k této otázce několikrát vyjádřil i sám zakladatel Meizu, pan Huang Zhang. Podle něj budou ceny osekány zcela na dřeň a Meizu 16 by mělo být nejlevnějším telefonem se Snapdragonem 845, což zní jako rajská hudba pro uši, když si vzpomeneme už na velmi nízko nastavené ceny Xiaomi Mi 8. A někteří analytici jdou dokonce až tak daleko, že tipují cenu pod hranicí 2000 juanů (tedy asi 293 dolarů). Cenová válka čínských gigantů možná pozná další kapitolu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.