O tom, že se v Xiaomi už dlouho pracuje na Mi MIX 3 asi nepochybuje nikdo, ale na druhou stranu je o tomto nástupci velmi úspěšných modelů Mi MIX 2 a 2S známo poměrně málo. První údajné obrázky se sice s prvními drobty informací objevily už asi před dvěma týdny, ale vážnost jim přikládal málokdo. Dnešní designové náčrty údajného vzhledu Mi MIX 3 už vypadají mnohem věrohodněji, i když za ně samozřejmě ruku do ohně nedáme.

Pokud by se vše potvrdilo, tak bude mít chystané nové Xiaomi velmi úzké rámečky a konečně i jiné řešení přední selfie kamerky než minulé generace. Buď by se jednalo o vysouvací architekturu, nebo půjdou Xiaomi ještě revolučnější cestou a pokusí se senzor integrovat přímo do displeje a jsem si jist, že by jim to nahnalo cenné body za inovaci. Za zmínku pak stojí ještě existence speciálního hardwarového tlačítka na boku telefonu, které by pod všeho mohlo sloužit jako přístup k AI asistenci nebo jiným prozatím neznámým účelům.

Dnešní náčrt designu vypadá důvěryhodněji také proto, že se nesnaží o zachycení přehnaných očekávání jako ostatní prozatím zveřejněné fotografie. Ty totiž dávají na odiv zcela bezrámečkový design předního panelu, což ani dnes v podstatě neexistuje. Naopak na náčrtu vidíte sice tenkou, ale jasnou „bradu“ telefonu, která je mírně širší než ostatní rámečky. S velkou dávkou pravděpodobnosti se tak dají předchozí zaručené snímky označit jako fake, ale přece jen nikdy nevíte…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.