Frekvence kolujících spekulací o vývoji ohebných telefonů pomalu narůstá a vypadá to, že se brzy dočkáme dalšího technologického závodu velkých jmen o další revoluční prvenství. Podle všeho už inženýři Samsungu horečnatě pracují na ohebných OLED displejích a ohebných bateriích, ale možná jim prvenství vyfoukne někdo jiný. Podle informací Nikkei Asian Review by se totiž mohl podařit husarský kousek značce Huawei a dostat na trh ohebný telefon v roce 2019 ještě před Samsungem.

K tomu by měl dopomoci ohebný panel z produkce firmy BOE Technology Gorup, která patří k největším světovým výrobcům displejů. Zákulisní zdroje přímo z Huawei pak hovoří o plánech na produkci limitované edice zhruba 20.000 – 30.000 kusů pro první vlnu zájemců o tento model, které budou sloužit hlavně jako důkaz použitelnosti této technologie a získání mediální pozornosti.

Podle pana Jeffa Pu, analytika společnosti Yuanta Consulting, by ohebný telefon značky Huawei mohl dorazit na trh už v prvních měsících roku 2019 a zmiňuje enormní zájem firmy Huawei na tomto světovém prvenství. Ač se to může zdát jako malichernost, tak jedním z hlavních důvodů spěchu a touhy být první je i snaha dokázat, že čínské firmy nemusí být závislé na zahraničních technologiích, zejména pak těch amerických.

Samsung podle všeho plánuje ohebný model telefon k příležitosti oslav 10 let řady Galaxy a i jejich kousek by měl být velmi limitovanou edicí zaměřenou na úzký okruh zákazníků. Ostatně s odhadovanou cenou 1500-2000 dolarů se vám zájemci asi příliš nepohrnou. Každopádně je rozvíjející se závod Samsungu s Huawei o prvenství mezi ohebnými telefony velmi zajímavý a rozhodně ho budeme dále pečlivě sledovat.