Už jsou to skoro dva měsíce, co bylo skvělé Xiaomi Mi 8 Explorers Edition představeno veřejnosti a tento výrazně vylepšený model základního Mi 8 dlouho deptal fanoušky svojí nedostupností. Ale už se konečně blýská na lepší časy, protože jsme se dočkali oficiálního oznámení přímo ze strany Xiaomi, že Explorers Edition dorazí poprvé reálně do prodeje 30. července na Xiaomi Mall s cenou začínajíácí na 3699 juanech (tedy asi 545 dolarů).

Zatím není jasné, v jakých kusových objemech bude první várka Mi 8 EE k mání, ale při vzpomínce na počáteční problémy s naskladněním Mi 8 se dají očekávat podobné peripetie. Takže pro našince je ještě reálná dostupnost tohoto parádního telefonu stále ve hvězdách a budeme rádi, když čekací doba bude „jen“ další dva měsíce. Ale podle (nejen) mého skromného názoru to nakonec za to čekání bude stát.

Xiaomi Mi 8 Explorers Edition má totiž oproti základní verzi trojici výrazných změn a samozřejmě i její veškerou skvělou výbavu včetně procesoru Snapdragon 845, duálního GPS čipu a dalších. Přináší však navíc integrovanou čtečku otisků prstů přímo v displeji a díky extra citlivému dotykovému senzoru by odemykání mělo být mnohem rychlejší a pohodlnější než u prvních konkurenčních pokusů o tuto technologii.

Jeden z prvních majitelů Xiaomi Mi 8 EE

Dále pak telefon zaujme svým designem s průsvitnými zády a chvíli to dokonce vypadalo, že pohled dovnitř skutečně odhaluje reálné komponenty. To sice nakonec není až tak pravda a jedná se trochu o Potěmkinovu vesnici, ale i tak se jedná o velmi zajímavý designový prvek. Poslední vychytávkou luxusního modelu je první opravdový pokud o zabezpečenou „Face ID“ technologii na platformě Android a díky strukturované projekční světelné detekci a modelaci obličeje pomocí sítě až 33.000 bodů a prvku je šance na prolomení extrémně nízká.

Tak co na Xiaomi MI 8 EE říkáte s lehkým odstupem času vy ? Také se na telefon těšíte a pokládáte ho za opravdový vrchol současné produkce značky Xiaomi ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.