Existenci modelu Meizu 16 Plus na stránkách certifikační čínské autority TENAA už potvrdily první zdroje před dvěma dny, ale dnes byly stránky doplněny další várkou informací, takže už v podstatě máme černé na bílém kompletní specifikace tohoto chystaného modelu. Většina z nich sice nebyla žádným velkým tajemstvím, protože zaměstnanci Meizu byli poměrně sdílní, ale i tak jde o oficiální data, která by se nijak neměla lišit od reálného kusu.

Takže vzhůru na to, tedy konkrétně na model pod označením M892Q. Meizu 16 Plus bude mít 6,5-palcový 18:9 displej s FullHD+ rozlišením, octa-core procesor s jádry taktovanými na 2.8 GHz (tedy Snapdragon 845), 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 20 Mpix + 12 Mpix zadní duální fotoaparát podporující 3x bezztrátový zoom, čtečku otisků prstů vestavěnou přímo v displeji a 3570 mAh kapacitu baterie s podporou rychlo-nabíjení (nejspíše Quick Charge 4.0).

This slideshow requires JavaScript.

Co se týče plánované ceny pro Meizu 16 Plus, tak se můžeme opřít o přímé vyjádření šéfa Meizu Jacka Wonga, který komentoval na sociální Weibo údajné cenové odhady a s Meizu 16 Plus podle všeho vejdeme pod 500 dolarů. Obecně se bude Meizu snažit pokořit i v cenové válce velmi nízko nastavené ceny Xiaomi Mi 8 a Plus verze dokonce až Mi 8 EE, ke kterému má výbavou blíže. Tak se můžeme těšit, když se dva perou, třetí se vždy směje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.