Z archívů patentových úřadů (v tomto případě WIPO – World Intellectual Property Office) se občas vynoří velmi zajímavé kousky a zrovna před pár dny se konečně na světlo dostal jeden z patentů značky OPPO. Ten byl podán už v srpnu 2017, ale na své odhalení si musel počkat až do července následující roku. A jde o patent telefonu s full-screen designem a lehce nestandardním řešením problému selfie kamerku pomocí sekundárního displeje.

Design samotný je v podstatě velmi jednoduchý a na první pohled je jasné, kde je zakopaný pes. Malý obdélníkový displej na zádech telefonu by měl sloužit samozřejmě i k zobrazování notifikací a hlasových hovorů a protože bude dotykový, tak bude i interaktivní. Hlavní funkcí by pak ale měla být možnost použití zadního hlavního fotoaparátu pro potřeby selfie snímků, což uvolnilo ruce k vytvoření plně bezrámečkového předního panelu. A protože tento systém nepotřebuje žádné mechanické části (jako třeba VIVO Nex nebo OPPO Find X), tak je určitě i bytelnější a levnější.

Samozřejmě otázkou zůstává reálná použitelnost, protože na první pohled je také zadní sekundární displej poměrně malý a není jasné, zda by to stačilo na přesnější ovládání selfie snímání. Samotné umístění zadních senzorů fotoaparátu je také věcí několika možností, jak můžete vidět ze snímku výše. Sekundární displeje na zadní straně telefonu nejsou ničím novým, vzpomeňme například na Yotaphone nebo Meizu Pro 7, ale nikdy se výrazně na trhu neuchytily. Přesto je ale snaha OPPO o hledání nových řešení odvěkých problémů velmi sympatická.